Doporučená literatura | Investování do podílových fondů
 

Objednejte si schůzku

 

Jméno
Příjmení
E-mail
Text
 

Doporučená literatura

Na této stránce naleznete několik knih, které mohou podle našeho názoru zásadně zkvalitnit Vaše investice. Jedná se zejména o:

  • Knihy obsahující doporučení a postupy používané úspěšnými investory. Mohou Vám pomoci ušetřit si řadu zbytečných chyb.
  • Knihy o finanční matematice. Podle našeho názoru je přínosné porozumět matematice, která stojí za jednotlivými cennými papíry, strategiemi atp.
  • Knihy o psychologii investování. Naše podvědomí (nevědomí) má na naše rozhodování zásadní vliv. Přejete si skutečně vydělávat peníze? Pro úspěch v investicích je třeba dobře poznat  své motivace a návyky a ty špatné umět kompenzovat.
  • Náš školský systém, společenské hodnoty, to vše nás učí, že skutečné je jen to, co fyzicky existuje, a že to, co fyzicky neexistuje, je nedůvěryhodné. Lidé v naší společnosti tak nejčastěji nepoznají to, co je uvnitř nich samých a nepovažují to za skutečné. Investice tímto směrem však mohou mít nedozírné výnosy. Naleznete zde tedy několik knih, které Vám mohou pomoci udělat první kroky za jejich získáváním.

Benjamin Graham: Inteligentní investor

Pravděpodobně nejuznávanější investor 2. poloviny 20. století Warren Buffett označil tuto knihu za "zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána." Kniha Inteligentní investor je označovaná za jednu z nejlepších knih o investování 20. století. Víc asi říkat netřeba.

John Nowak ve spolupráci s Tomášem Nesnídalem a Petrem Podhajským: Kompletní průvodce psychologie obchodování

Zlozvyky jako „chtít vydělat ztracené peníze zpět, chtít být při investování bezchybný, věřit v „bez práce nejsou koláče“, mít konflikt svědomí se svými investicemi, nepřát si podvědomě zisk, to vše ovlivňuje naše investice. Rady ,které člověk asi nedokáže naráz všechny přijmout, ale ušetří řadu let zkušeností a cenu spousty ztrátových obchodů, naleznete v tomto výsostně praktickém manuálu.

Tomáš Nesnídal: Výběr trhu

Skvělý přehled, který Vám opět rychle pomůže zkrátit si cestu za úspěšnými finančními investicemi. Pomůže Vám zvolit si správný trh pro své investice.

Kolektiv autorů Finančník.cz: Money management a risk management

50% úspěchu v investování je money management. Nejlepší praktiky lidí, kteří obchodováním na kapitálových trzích skutečně zbohatli. Nedělejte chyby za vlastní peníze když už je udělali ostatní za Vás a Vy si už můžete vzít jen to dobré poučení.

David Blake: Analýza finančních trhů

Skvělá učebnice finanční matematiky, z níž dokážou matematické vzorce o cenných papírech pochopit i ti na matematiku nenandaní.

Tomáš Cipra: Matematika cenných papírů

I tato kniha Vám pomůže od základů proniknout do tajů finanční matematiky.

 

Martin Svoboda: Jak ovládnout finanční trhy

Kniha Vám pomůže osvětlit fungování tzv. strukturovaných dluhopisů, zejména investičních certifikátů, jako jsou diskont certifikáty a stále oblíbenější bonus certifikáty.

Martin Svoboda: Indexové investice

I do světa podílových fondů a nabídek bank pro drobné klienty stále více pronikají různé typy akciových dluhopisů, expres a certifikátů. Kniha Vám pomůže je lépe poznat.